Smoki w Val di Fiemme

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://nartywlochy.org/smoki-val-di-fiemme/
Twitter
YouTube
Instagram

Niektórzy je prawie widzieli, inni tylko o nich słyszeli. Są też tacy, którzy je prawie znaleźli. Poznajcie smoki, które pojawiają się w Val di Fiemme.

smoki-val-di-fiemme

Zimą stacja narciarska Latemar to królestwo śniegu i skał, pomiędzy którymi szusują zachwyceni narciarze i snowboardziści. Latem jednak część tego wspaniałego obszaru staje się królestwem dzieci i smoków. Tak, to nie literówka: na Latemarze smoki mają swoje włoskie królestwo.

Zlokalizowany koło górnej stacji gondoli Predazzo – Gardonè obszerny tematyczny plac zabaw dla dzieci „Las Smoków” jest wypełniony atrakcjami skonstruowanymi z drewna i kamieni. Dzięki temu to miejsce jest doskonale zharmonizowane z przyrodą Dolomitów. W założeniach ta fantastyczna podróż ma rozbudzać w najmłodszych wrażliwość na naturę, rozwijać ich zdolności manualne i intelektualne, a przede wszystkim – zapewniać znakomitą zabawę. Przez całe lato (12 czerwca do 25 września) wykwalifikowana kadra opiekunów zaopiekuje się dzieciakami i zorganizuje im niezapomniany czas w tej baśniowej scenerii. Cena biletu wstępu na cały dzień to zaledwie 2 EUR, całodzienna opieka dla dziecka – 30 EUR.

Z okazji premiery filmu „Mój przyjaciel smok” producent filmu, firma Disney, wybrała Val di Fiemme jako miejsce szczególnej promocji tego obrazu. Sam film był kręcony w Nowej Zelandii. Ale na masywie Latemaru, w „Lesie Smoków” wg producentów można znaleźć widoki i klimat dokładnie takie, jak w filmie. Dwie włoskie rodziny zostały wybrane, aby – pod czujnym okiem kamer i dronów – przeżyć w „Lesie Smoków” niesamowitą przygodę polegającą na poszukiwaniu niewidzialnego smoka. W programie między innymi: tropienie śladów smoka, zwiedzanie chaty dragologa (naukowca zajmującego się smokami) oraz odnajdywanie ogromnego smoczego gniazda.

To wyjątkowe wydarzenie, towarzyszące włoskiej premierze filmu „Mój przyjaciel smok”, ma na celu pokazanie „Lasu Smoków” rodzinom we Włoszech. Często nie mają pojęcia o istnieniu tak niezwykłego miejsca tak blisko ich domów. Nie mamy żadnych informacji na temat tego, czy rodzinom udało się smoka zobaczyć, ale organizatorzy z Mountain Animated Latemar, Tourist Board Trentino i firmy Disney zapewniają, że ma długi zielony ogon, jest bardzo przyjacielski i ma na imię Elliott.

A sam film? To piękna rodzinna opowieść o przyjaźni, wrażliwości i tolerancji. O tym, jak ważna jest otwartość na to, co inne, pokonywanie strachu przed nieznanym i szacunek do przyrody. W remake’u klasycznej opowieści Disneya z 1977 roku tym razem wzięła udział gwiazdorska obsada. W filmie występują m.in. Robert Redford, Bryce Dallas Howard, Wes Bentley i Karl Urban. Główną rolę osieroconego Pete’a, którym opiekuje się ogromny smok, zagrał Oakes Fegley. Polska premiera filmu: 12 sierpnia 2016.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Tourist Board Val di Fiemme.

One thought to “Smoki w Val di Fiemme”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *