Val di Sole – wyjątkowa propozycja na narty

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://nartywlochy.org/na-narty-val-di-sole-wyjatkowa-propozycja/
Twitter
YouTube
Instagram

Na czym polega wyjątkowość destynacji na narty Val di Sole? Połączenie nart na renomowanej stacji, zakwaterowania blisko wyciągów i świetnych cen to przepis na sukces.

narty Val di Sole - Antonio Treachi gennaio 2006
narty Val di Sole

Val di Sole to jedna z najpopularniejszych w Polsce włoskich dolin narciarskich. Sama nazwa – Dolina Słońca – może obiecywać wiele, jeśli chodzi o pogodę, ale wbrew pozorom pod tym akurat względem Val di Sole nie odbiega jakoś znacząco od reszty alpejskich dolin, w marcu, przy sprzyjających wiatrach, opaleniznę przywieziemy właściwie z każdej części Alp.
Czym zatem Val di Sole się wyróżnia?
Jeśli chodzi o narty, Val di Sole to przede wszystkim największy w prowincji Trentino teren narciarski: połączone wyciągi Marillevy-Folgaridy, Madonny di Campiglio i Pinzolo tworzą Skiarea Dolomiti di Brenta ze 150 km tras. Przeważają tutaj trasy niebieskie i czerwone, usytuowane na wysokości 2500 – 1500 m n.p.m., chociaż nie brakuje też długich, ponad 8 km zjazdów w Madonnie i w Pinzolo. Madonna di Campiglio, położona w bocznej dolinie Val Rendena, jest jednym z najbardziej renomowanych kurortów alpejskich o bogatej historii, bywała tu m.in.cesarzowa Sissi, a co roku odbywają się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. To oczywiście przekłada się na nieproporcjonalnie wysokie ceny hoteli, swego czasu goszczących przede wszystkim bogatych turystów rosyjskich. W porównaniu z Madonną zakwaterowanie w Val di Sole wydaje się śmiesznie tanie, ceny są konkurencyjne nawet w porównaniu z innymi alpejskimi regionami o znacznie słabszej, niż oddalona o zaledwie 15 km Madonna di Campiglio, renomie. Hotele i apartamenty, bo i tych w Val di Sole nie brakuje, często są wyposażone w centrum wellness czy basen, i, co we Włoszech nie jest wcale częstym zjawiskiem, w większości zlokalizowane są najwyżej kilka kilometrów od wyciągów. Dodając do tego sieć bezpłatnych skibusów kursujących dnem doliny otrzymamy możliwość szybkiego i sprawnego dostania się na stok z dowolnego punktu głównej części Val di Sole. Co więcej, skibusy zawiozą nas także do bardziej oddalonych stacji, takich jak Tonale czy Pejo, dzięki czemu, zapatrzeni w odpowiedni karnet, możemy poszusować łącznie nawet na blisko 300 km tras, w tym na całorocznym lodowcu Presena. Jaki karnet będzie tym odpowiednim? Temat karnetów w Val di Sole to temat rzeka, zasługujący na osobne opracowanie.

2 thoughts to “Val di Sole – wyjątkowa propozycja na narty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *