Alta Badia i Val di Fassa – dla smakoszy na nartach

RSS
Follow by Email
Facebook
Google+
http://nartywlochy.org/alta-badia-i-val-di-fassa-smakosze-na-nartach/
Twitter
YouTube
Instagram

Włodarze Alta Badia i Val di Fassa doskonale wiedzą, że Włochy to nie tylko narty – Włochy to przede wszystkim znakomite tradycje kulinarne.

Smakosze w Alta Badia i Val di Fassa - zdjęcie RALF_BRUNEL_ValdiFassa
Smakosze w Alta Badia i Val di Fassa – zdjęcie RALF_BRUNEL_ValdiFassa

Jeśli w tym tygodniu jesteście w Val di Fassa lub w okolicy, koniecznie wybierzcie się na event o nazwie Happy Cheese, podczas którego będziecie mieć wyjątkową okazję skosztować dań opartych na lokalnych serach. A w marcu w Alta Badia prawdziwa gratka dla smakoszy i miłośników wina – degustacje produktów z Południowego Tyrolu w połączeniu z kuchnią południowych Włoch.

Tydzień „Happy Cheese on the Snow” w Val di Fassa

W tym tygodniu, czyli pomiędzy 13 a 20 lutego, Val di Fassa wraz z producentami sera z regionu Trentino oraz producentem wina musującego Ferrari proponuje serię wyjątkowych spotkań kulinarnych w pięknych okolicznościach przyrody. Pomiędzy 11:00 a 13:00, codziennie w innym górskim schronisku z widokiem oczywiście na Dolomity, będzie okazja, aby skosztować lokalnych przekąsek, a następnie dania głównego z motywem opartym na lokalnych serach – Puzzone di Moena DOP i Cher di Fascia. Daniom towarzyszyć będzie degustacja wina musującego Ferrari Trento DOC, a także muzyka na żywo w wykonaniu lokalnych zespołow młodzieżowych. Koszt uczestnictwa w tej zabawie to 8 EUR (degustacja + lampa wina). Ponadto – to nowość w tegorocznej edycji „Happy Cheese” – będzie można spróbować różnych rodzajow pizzy: od wersji klasycznej, poprzez wariacje w stylu focaccia czy calzone, aż do wielkiego sobotniego finału, w którym wystąpi gość specjalny, Renato Bosco, znany ze swojej pizzy chrupkiej i podwójnie chrupkiej (ciekawe, jak to smakuje?). Z imprez towarzyszących warto wymienić aperitify o zachodzie słońca i wieczorne imprezy towarzyszące w dolinie. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Marzec smakoszy w Alta Badia – akcja „Taste for Skiing”

Przygodę z włoskimi kulinariami w Alta Badia zaczynamy już 25 lutego. W 3 kolejne czwartki na przełomie lutego i marca (25.02, 03.03 i 10.03) będzie okazja, aby połączyć zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszych tras narciarskich w regionie z kosztowaniem pod okiem profesjonalisty najlepszych win z regionu Tyrol Południowy. Degustacja odbędzie się w wybranych schroniskach i restauracjach górskich. Koszt uczestnictwa to 15 EUR, informacje i zapisy w biurach informacji turystycznej Alta Badia.

Przez cały kolejny tydzień, 13-20 marca 2016, w Alta Badia odbywają się imprezy poświęcone połączeniu kulinarnemu Południowego Tyrolu i południowych Włoch. Ideą przyświecającą organizatorom jest osadzenie bogactwa południowej kuchni w widowiskowej scenerii najpiękniejszych fragmentów Dolomitów. Podobnie, jak w latach ubiegłych, 14 światowej sławy kucharzy będzie przygotowywać dania dla górskich schronisk i restauracji w Alta Badia. Dania kuchni śródziemnomorskiej będą degustowane wraz z winami z Tyrolu Południowego, i na odwrót – daniom opartym na tradycji Dolomitów towarzyszyć będą wina z południa Włoch. W tym samym czasie w rejonie Santa Croce królować będzie tradycyjna kuchnia ladyńska. Na koniec, w niedzielę 20.03, w Alta Badia odbędzie się winne Ski Safari. W czterech schroniskach: Pralongià, Bioch, I Tablà oraz Piz Arlara, połączonych trasami narciarskimi i wyciągami, za jedyne 30 EUR będzie można skosztować najlepszych regionalnych odmian win białych i czerwonych. Organizatorzy, a my wraz z nimi, w tym dniu szczególnie proszą o ostrożne szusowanie… Więcej informacji znajdziecie w biurach informacji turystycznej na miejscu i w ulotce reklamowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *